KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077220
*
nr 1407 7220
Bengt Händel
(1925-2006), Sverige
Oljemålning, "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:53:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:09:01
1
Vinnande bud
4/7 22:34:00
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt händel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Bengt Händel
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
nr 1407 7220
Bengt Händel
(1925-2006), Sverige
Oljemålning, "Akademibron, Uppsala". Signerad. Olja på duk, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
Bengt Händel, svensk bildkonstnär född 1925, död 2006 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/7 03:09:01 | 1 | Vinnande bud |
| 4/7 22:34:00 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt händel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



